MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM - KICKBOXING

W dniu 19 kwietnia do Naszej szkoły zawitali zawodnicy Klubu Sportów Walki KKS Gniezno wraz z trenerem. Spotkanie odbyło się także w ramach projektu prowadzonego w Naszej szkole „MAŁE SPOTKANIA Z WIELKIM SPORTEM” i miało na celu przybliżenie dyscypliny sportowej jakim jest kickboxing. Uczniowie z klas 7A i 7B mogli dowiedzieć się jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tej dyscypliny. Zajęcia poprowadził wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant kraju w kickboxingu Michał Ciach. Trener wraz zawodnikami przeprowadził krótki trening w którym przybliżył i pokazał w jaki sposób wykonuje się różne ciosy zarówno rękoma jak i ciosy wyprowadzane nogami. Nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił i wyprowadzić ciosy rękom czy też kopnięć nogą pod fachowym okiem trenera Michała.

Ta nietypowa i wyjątkowa lekcja dała wiele radości naszym uczniom z klas siódmych. Serdeczne podziękowania kierujemy do trenera Michała i zawodników na co dzień trenujących tą dość wymagającą dyscyplinę sportu za wizytę i ukazanie w bardzo ciekawy sposób kickboxingu.

22 kwiecień 2024